IndeksOnline pak më parë ka raportuar për një vrasje në Pejë.Burime të IndeksOnline bëjnë me dije të vdekur kanë mbetur Astrit Ademaj si dhe Bleart Kadriaj.Me rastin në fjalë po merren organet e hetuesisë.

Vlen të përmendim faktin se njëri nga viktimat, Astrit Ademaj ka qenë kandidat për kryetar të Komunës së Pejës nga radhët e PDK-së.IndeksOnline do t’iu mbajë të informuar lidhur me rastin në fjalë./IndeksOnline/

Blerand Kadriaj ka qenë ish- kandidat për kryetar të Komunës së Deçanit.Shkaqet e kësaj vrasje ende nuk dihen, derisa me rastin po merren organet e hetuesisë. /IndeksOnline/