Gjatë ditës së djeshme, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama zhvilloi takim më presidentin serb, Aleksandër Vuçiq dhe kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev.

Takimi u mbajt në qytetin e Shkupit me temë kryesore për formimin e projektit të ‘Minishengenit Ballkanik’.Pas këtij takimi, ndaj kryeministrit Rama ka reaguar ashpër opinionisti Sulejman Mehazi. Madje, ai tha se si nuk i vjen turp Ramës ta anashkalojë Albin Kurtin e të bashkëpunojë me Aleksandër Vuçiqin.

“Po si more faqe zi bashkëpunon me Vuçiqin kur serbët që nga 1878 e deri më sot kanë bërë gjenocide të pa para ndaj shqiptarëve, po si more faqezi bashkëpunoni me Vuçiqin kur ai do shfarosjen e shqiptareve, po ti o faqezi a je shqiptar a jo?”, shkroi Mehazi në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë:Edi Ramës fare si vjen turp të bashkëpunojë me Vuçiqin e ta anashkalojë Albin Kurtin.

Ramë Adidaska shtiret ,”pravise tosho” e bëhet se Vuçiqi e mësuesi i tij Milosheviqi nuk kanë bërë asgjë në Kosovë, po vëllezërit tu i kanë vrare, po gra shqiptare kanë dhunuat, po 1000,000 shqiptarë dëbuan nga Kosova, po qindra varreza masive të humbur e të pa gjetur nga familjarët, po si more faqe zi bashkëpunon me Vùçiqin kur refreni poltik i tij është: “kurrë nuk e pranojmë Kosoven”, po si more faqe zi bashkëpunon me Vuçiqin kur serbët që nga 1878 e deri më sot kanë bërë gjenocide të pa para ndaj shqiptarëve, po si more faqezi bashkëpunoni me Vuçiqin kur ai do shfarosjen e shqiptareve, po ti o faqezi a je shqiptar a jo?