Sonte në ora 20:45 do të mbahet takimi mes Kosovës dhe Greqisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.Kosova do të kërkojë të mbetet në garë për t’u kualifikuar në Kupën e Botës 2022.

Për të parë këtë ndeshje, tashmë në stadium ndodhet presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti.Indeksonline ka siguruar pamje nga arritja e tyre në “Fadil Vokrri”

Me masat e reja të qeverisë së Kosovës kundër Covid-19, 10 për qind e kapacitetit të Stadiumin Fadil Vokrri do të lejohet të mbushet me tifozë për takimin e sotëm të Grupit B kualifikues.