Publicisti Muhamet Mavraj, ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes mes palës kosovare dhe asaj serbe, sot në Bruksel, raporton Gazeta Blic.Ai e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje, për siç tha ai: propagandën me vite të tëra.Mavraj u ka kërkuar falje policëve që gjenden në veri, duke iu thënë se ju kemi futur në kuthë.

Shkrimi i plotë:Jo vetevendosje! Negociata! Apo si ishte ajo shtylla ideologjike. Ciladoqofte, asnje prove nuk e kaloi, ishte palome propagande!

Keqardhje per mythjen e vendimit per tabelat e veturave. Duhej hap pas hapi e pa filma, sepse jemi paq me shume se kurre ne planin e letrave dhe ne cdo pike kufitare po pranohet vendimi yne! Pse te mythemi?

Respekt e mirenjohje pa kufi djelmoshave tane specialë! Herave tjera kur Ju nisim ne mengjes, do te ktheheni pasdite me mision te kryer!Na falni qe Ju futem ne kurthe! Nuk po ktheheni te turperuar Ju!