Vritet kandidati i PDK-së për kryetar të Pejës dhe një person tjetër.Dy persona janë vrarë në Pejë mbrëmjen e së mërkurës.

Një nga të vrarit, KOHA mëson se është kandidati i PDK-së për Komunën e Pejës, Astrit Ademaj. Ndërkaq, mësohet se edhe një person tjetër me inicialet B.K., është vrarë.Policia ka arritur në vendin e ngjarjes, por detaje nga rasti nuk janë bërë të ditura ende.