Kosova sonte do të zhvillojë ndeshjen e katërt kualifikuese për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”, shkruan Zeri.info.Pas fitores 0-1 në udhëtim te Gjeorgjia, Kosova sonte do të përballet me Greqinë.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” nga ora 20:45.Kosova ka tre pikë në Grupin B dhe renditet e treta, kurse Greqia me dy pikë renditet një pozitë më poshtë.Por, duhet përmendur se grekët kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.