pas trimufit historik ne batumi te gjeorgjise. kosova kerkon te vazhdoj me fitore edhe sot.Përfaqësuesja e jonë do zbres në fushë sot me fillim nga ora 20:45, ku përballë do ta kenë Greqinë.

Dardanët kërkojnë një tjetër fitore, për ta blinduar pozitën e tretë në Grupin B për kualifikimet e Kampionatit Botëror ‘Katari 2022’.Në tri sfidat e para, Kosova ka pësuar dy humbje dhe ka marrë një fitore.

Ndërkohë kundërshtari i sotëm i Kosovës, Greqia ka zhvilluar dy ndeshje deri më tani ku ka dy barazime.Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes për këtë takim nuk ka në radhët e veta sulmuesin Elbasan Rashani që ka pësuar një lëndim, derisa rikthehet Milot Rashica.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE