Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë sot se do të ishte i lumtur nëse do ta dinte se puna që ka bërë deri tash ka qenë e dobishme për komunitetin dhe ka shërbyer si frymëzim për brezat e rinj,Këtë deklaratë ai e ka bërë përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

E këtë postim të tij, dikush e ka shfrytëzuar edhe që ta pyes se pse nuk ka hapur ndonjë fabrikë në Kosovë, për të punësuar të rinjtë, që të mos ikin nga vendi.

“Krejt mir nashti ki ba po pse bre bac nuk rrezikove me qel naj fabrik ne kosov e me punsu rinin mos me leshu kosoven rinia tregom”, ishte pyetje që i bëri ndjekësi.