Gazetari dhe analisti i njohur Berat Buzhala, ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në Veri shkruan Korrekt Press.Ai ka ironizuar me Kryeministrin Kurti dhe Ministrin Xhelal Sveçla, permes nje postimi në rrjetin social Facebook.

Postimi i plotë:Ne Maje te Pançiqit,Sonte le te pushon pak Xhelali, se une po e ruje kufinin. Qysh thojke Albini, dojne me e marre veriun se aty eshte pika strategjike e Majes se Pançiqit 😂.