Gazetari Berat Buzhala ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes në mes të Kosovës dhe Serbisë për targat e automjeteve.Buzhala thotë se Qeveria Kurti e shiti sovranitetin e Kosoves ne pjesen veriore.

Postimi i plotë:Qeveria Kurti e shiti sovranitetin e Kosoves ne pjesen veriore,Tash e tutje, sas here qe dikush ka me guxu me çu njesi speciale ne veri te Kosoves, serbet kane me ndertu barrikada ne rruge, edhe ne kete menyre cdo gje kthehet te marreveshje e dites se sotshme. “Hiqni ju policine, na i hjekim barrikadat”. Kjo rregulle ka me ekzistu edhe tash e 100 vjet.

Qysh eshte e mundun qe policia me e pase tretmanin e njejte me kryengritesit. Do te ishte shume normale qe ne krye te heres mos me i pas nise njesine spciale, e jo tash me i fute ne kurth edhe me i terheqe me ultimatum.
Per keta tabelat Kosova i Metohija qe do te qarkullojne ne veri te vendit gjykojeni vet.