Që nga fillimi i muajit gusht ka pasur rritje drastike të numrit të rasteve të të infektuarve dhe vdekjeve nga koronavirusi, shkruan Gazeta Infokus.

Por edhe pse ka kaluar më shumë se një muaj, që nga rritja e shifrave kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tek sot ka vendosur të vizitojë Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik.Kështu ka njoftuar zyra e kryeministri përmes një njoftimi për media.

“Kryeministri Albin Kurti viziton Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.Vizita pritet të bëhet në orën 16:00./Gazeta Infokus/